اوغان روستایی در دامنه کوه بزغوش
ایمیل ارسال مطلب و عکس : azizkhavari@gmail.com
صفحات وبلاگ
نویسنده: عزیز خان - ۱۳٩٠/٤/٢۸

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، مسعود محمدیان در بازدید از روند احداث کانال عمومی روستای اوغان معروف به باش‌آرخ در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در وضعیت فعلی کل اراضی مشرف به این کانال به صورت سنتی با راندمان پایین از رودخانه آبگیری و آبیاری می‌شود، اظهار داشت: در صورت اتمام این طرح، با بالا رفتن راندمان آبیاری و بهبود انتقال آب از اتلاف آب جلوگیری به عمل خواهد آمد.
وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری 5.4 کیلومتر این کانال در برنامه لاینینگ قرار گرفته است، افزود: این کانال از رودخانه تاجیار آبگیری کرده و پس از گذشتن از اراضی زراعی شهر سراب، روستای دیزج عظیم و شیرجین به اراضی زراعی روستای اوغان رسیده و در مسیر خود 60 هکتار از اراضی روستای دیزج عظم ، 350 هکتار از اراضی محدوده سراب، 60 هکتار از اراضی روستای سبزه‌چی، 220 هکتار از اراضی کلک‌آباد و 500 هکتار از اراضی روستای اوغان را زیرپوشش قرار خواهد داد.
محمدیان، تعداد بهره‌برداران از اراضی پایاب این کانال را یک‌هزار و 200 نفر اعلام کرد و گفت: بهره‌برداری از این کانال می‌تواند در راستای تثبیت اشتغال و ایجاد اشتغال جدید خصوصاً برای جوانان و فارغ‌التحصیلان موثر واقع شود.
سید خلیل هاشمی سرپرست مدیریت آب و خاک سازمان نیز با اشاره به اینکه مبلغ 2 هزار و 150 میلیون ریال برای پوشش 50 درصد از کانال به طول 5.4 کیلومتر پیش‌بینی اعتبار شده است، اظهار داشت: برای لاینینگ کل پروژه بیش از 4 هزار و 500 میلیون ریال اعتبار مورد نیاز است که 50 درصد این اعتبار در سال‌جاری مصوب شده و باقی مانده آن نیز در سال آتی تأمین اعتبار خواهد شد.
وی در ادامه افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان، الگوی کشت بهره‌برداران این کانال مشخص شده و طبق آن 250 هکتار به صورت باغ به کشت درختان سیب، 450 هکتار به غلات، 300 هکتار به سیب‌زمینی و 240 هکتار به علوفه اختصاص یافته است.

نویسنده: عزیز خان - ۱۳٩٠/٤/٢٧

زنده یاد غلامحسین پاکنهاد

شادی روحش صلوات

داود فتحی

صحنه ای از عروسی جلال

شهروز خان و بقیه

غروب بزقوش

اطراف اوغان

حسین ادیب و پسرش

داش بهنام و حاج رحیم

من و بهنام و رحیم و رحمان جواد

من و جلال در بالای قره داش ایستادیم

اکبر آقا پسر دایی گلم ( مسیر اوغان به قره داش )

نویسنده: عزیز خان - ۱۳٩٠/٤/٢٧

با سلام به همه اوغانی ها و سایر دوستانی که از وبلاگ بنده بازدید نموده و نظر میدهند

چون دلیل ایجاد این وبلاگ ارسال عکسهای روستای زیبای اوغان است به همین دلیل بروز کردن وبلاگ مقداری زمان می برد . زیرا هنوز عکسهای جدید در اختیار ندارم

به همین دلیل به امید خدا بزودی ( بعد از ماه مبارک رمضان ) سفری به روستای اوغان خواهم داشت و تعداد زیادی عکس تهیه و در وبلاگ خواهم گذاشت تا هم تبلیغی برای روستا شده و هم کسانی که مدتهاست از روستا کوچ کرده اند خاطراتشان زنده شود .

در ضمن در نظر دارم مشکلات روستا را نیز در زمان سفر بررسی نموده و در وبلاگ منعکس نمایم .

اگر دوستان عکس و یا نظر خاصی برای مطرح شدن ور وبلاگ دارند می توانند به ایمیل اینجانب به آدرس ذیل ارسال نمایند تا ور وبلاگ نمایش داده شود .

www.azizkhavari@gmail.com

نویسنده: عزیز خان - ۱۳٩٠/٤/۱٢

یادش بخیر یه زمونی میرفتیم اوغان عروسی دوستها و فامیلها توی عروسی عاشقهای ترکی چه چه میزدن حال میکردیم ولی الان میریم بدتر از تهران ارگ و جاز و خواننده رپ و ....

چند تا عکس از اون عاشق های باحال میذارم تا دوستداران اونها حال کنن ..

یادش بخیریادش بخیر عجب نوای دل انگیزی دارن

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :