با بهره‌برداری از کانال اوغان در سراب صورت می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، مسعود محمدیان در بازدید از روند احداث کانال عمومی روستای اوغان معروف به باش‌آرخ در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در وضعیت فعلی کل اراضی مشرف به این کانال به صورت سنتی با راندمان پایین از رودخانه آبگیری و آبیاری می‌شود، اظهار داشت: در صورت اتمام این طرح، با بالا رفتن راندمان آبیاری و بهبود انتقال آب از اتلاف آب جلوگیری به عمل خواهد آمد.
وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری 5.4 کیلومتر این کانال در برنامه لاینینگ قرار گرفته است، افزود: این کانال از رودخانه تاجیار آبگیری کرده و پس از گذشتن از اراضی زراعی شهر سراب، روستای دیزج عظیم و شیرجین به اراضی زراعی روستای اوغان رسیده و در مسیر خود 60 هکتار از اراضی روستای دیزج عظم ، 350 هکتار از اراضی محدوده سراب، 60 هکتار از اراضی روستای سبزه‌چی، 220 هکتار از اراضی کلک‌آباد و 500 هکتار از اراضی روستای اوغان را زیرپوشش قرار خواهد داد.
محمدیان، تعداد بهره‌برداران از اراضی پایاب این کانال را یک‌هزار و 200 نفر اعلام کرد و گفت: بهره‌برداری از این کانال می‌تواند در راستای تثبیت اشتغال و ایجاد اشتغال جدید خصوصاً برای جوانان و فارغ‌التحصیلان موثر واقع شود.
سید خلیل هاشمی سرپرست مدیریت آب و خاک سازمان نیز با اشاره به اینکه مبلغ 2 هزار و 150 میلیون ریال برای پوشش 50 درصد از کانال به طول 5.4 کیلومتر پیش‌بینی اعتبار شده است، اظهار داشت: برای لاینینگ کل پروژه بیش از 4 هزار و 500 میلیون ریال اعتبار مورد نیاز است که 50 درصد این اعتبار در سال‌جاری مصوب شده و باقی مانده آن نیز در سال آتی تأمین اعتبار خواهد شد.
وی در ادامه افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان، الگوی کشت بهره‌برداران این کانال مشخص شده و طبق آن 250 هکتار به صورت باغ به کشت درختان سیب، 450 هکتار به غلات، 300 هکتار به سیب‌زمینی و 240 هکتار به علوفه اختصاص یافته است.

/ 7 نظر / 24 بازدید
پیشنهاد تبادل لینک

یه داستان خنده دار تقدیم به شما و اگه دوست داشتی واسه خواننده هاتم بزار. بلافاصله بعد از اینکه زن پیتر از زیر دوش حمام بیرون اومد پیتر وارد حمام شد… همون موقع زنگ در خونه به صدا در اومد… زن پیتر یه حوله دور خودش پیچید و رفت تا در رو باز کنه… همسایه شون -رابرت- پشت در ایستاده بود… تا رابرت زن پیتر رو دید گفت: همین الان ۱۰۰۰ دلار بهت میدم اگه اون حوله رو بندازی زمین!… بعد از چند لحظه تفکر ، زن پیتر حوله رو میندازه و رابرت چند ثانیه تماشا می کنه و ۱۰۰۰ دلار به زن پیتر میده و میره… زن دوباره حوله رو دور خودش پیچید و به حمام برگشت… پیتر پرسید: کی بود زنگ زد؟ زن جواب داد: رابرت همسایه مون بود… پیتر گفت: خوبه… چیزی در مورد ۱۰۰۰ دلاری که به من بدهکار بود گفت؟! دلم میخاد با هم تبادل لینک داشته باشیم اگه دوست داشتی منو لینک کن و بعد بهم خبر بده و بگو با چه اسمی لینکت کنم تا منم با افتخار لینکت کنم.منتظرتم اگه موافقی منو به این اسم لینک کن>>>> کسب درآمد پیامکی( موبایلی)

حسن

سلام عزیز خان

ناصرتاواریش (ریاحی)

دمون گرم

ناصرتاواریش(ریاحی)

سلام ‌خیلی خوشحال شدم که بیو گرافی اوغان توسط یه اوغانی ثبت شده[گل]

قدیر حیدری

سلام علیکم به اوغانیان با غیرت وبا عطوفت از بانی ایجاد وبلاگ صمیمانه تشکر می کنم واز تمام اوغانیان ارجمند خواهشمندم مطالب درد بخور که باعث شناساندن موقعیت وقابلیت های اوغان و کمک به پیشرفت روستای عزیزمان می شود درج نمایند

قدیر حیدری

با سلام واحترام خواهشمندم اوغانیان محترم نسبت ایجاد یک صندوق تعاونی اقدام نمایند وماهیانه هر نفر مبلغی را بعنوان حق عضویت واریز نمائیدو در هنگام ضرورت از آن بهره برداری نمائید.

مجید نصرتی و میلاد شریف

خیلی عالی دوست دارم